Dołączył: 24 Cze 2018
Posty: 329
Przeczytał: 5 tematów

Skąd: Bydlin/ Wolbrom
Bolesław Bukowno- Ospel Wierbka 1 ( przeczuwam wyrównane spotkanie po którym po raz kolejny minimalnie wygra Bukowno ).
Laskowianka Laski - Trzy Korony Żarnowiec 1 ( TKŻ niemrawo a ja postawię na Laski które u siebie są niewygodnym rywalem dla każdego ).
Promień Przeginia - Centuria Chechło 1 ( Chechło w poprzedniej kolejce dokonało rzeczy " mission impossible " nie daje im najmniejszych szans z Napromieniowanymi Very Happy ).
Spartak Charsznica - Strażak Przybysławice 2 ( Spartak nie gra złej piłki lecz punktów jak na lekarstwo narazie. Strażak nie bez problemów wg mnie ale zainkasuje 3 oczka do ligowej tabeli ).
Orzeł Kwaśniów Górny - Hetman Dłużec 2 ( W tej potyczce nie widze innej opcji jak 3 punkty dla Hetmana ).
Legion Bydlin - Wielmożanka Wielmoża 1 ( Jesteśmy na fali wznoszącej lecz czeka nas ciężka przeprawa z drużyną trenera Motyki ).
Unia Jaroszowiec - Błysk Zederman 1 ( Unia u siebie punktuje dość dużo. Błysk musi się obudzić bo jak tak dalej pójdzie to na dobre zakotwiczą w strefie spadkowej ).
Leśnik Gorenice - Olimpia Łobzów 1 ( Leśnik solidniejszy zdecydowanie u siebie nie odda punktów. Choć Olimpia choć nisko stoi w tabeli są tam zawodnicy z potencjałem zdecydowanie wyższym niż dolna cześć tabeli ).

Przeczytał: 7 tematów

Bolesław Bukowno - Ospel Wierbka 2:3 (0:2)

Posty: 177

Promień 2 :1 Centuria ... Mecz z gatunku ,, popisy sędziowskie"
Co do meczu to na początku spotkanie wyrównane z minimalną przewagą przegini. W około 25 minucie zawodnik Przegini trafia w słupek i piłka zostaje w grze, około 35 minuty sędzia dyktuje rzut wolny na 16 metrze i piłka po długim rogu trafia do siatki. Centuri odpowiada strzałem po długim rogu jednak lepszy w pojedynku Leśniak - Pegiel, górą ten drugi...Co do drugiej połowy to Przeginia została scisnieta na swojej połowie i odpowiadała kontrami... okolo 50 minuty zawodnik z Chechła strzela po długim rogu, piłka trafia w poprzeczkę i Kumela dobijajac z 5 metrów na pustaka trafia w leżącego bramkarza i niewykorzystane sytuacje się mszcza , po strzale w bramkarza wyprowadza on kontrę i wynik zmienia się na 2:0...Centurioni nie zwalniają tempa i dalej atakują bramkę gospodarzy, pilka po strzale z rzutu wolnego trafia do rąk bramkarza który wypuszcza piłkę, Stachura dokładają noge daje centuri bramkę kontaktową...i nagle moment kulminacyjny, głównemu sędziemu nie odpowiada bramka prawidłowo strzelona i wymyśla że kontaktuje się z bocznym i o to w ten sposób promień zaczyna od rzutu wolnego( dla chętnych na profilu centuri można zobaczyć prawidłowo ,, strzelona" bramkę... po 3 minutach jednak Stachura dopina swojego i strzela bramkę dla Chechła...do końca meczu Chechło naciska gospodarzy jednak nieskutecznosc zawodników Centurii daje się we znaki i wynik kończy się 2:1.. Przeginia niestety miała dość szczęścia i w dzisiejszym meczu sędziów ktorzy dali im 3 pkt...Sędziowie tragedia ..atmosfera na meczu bardzo ładna po meczu zawodnicy obu drużyn przebijają sobie piątki i wymieniają się swoimi zdaniami...Zawodnicy kibice i sam trener przyznał rację zawodnika z Chechła odnośnie bramki i całokształtu meczu ktory nie został rozstrzygnięty w uczciwy spos9b ( sędziowie )...pozdrowienia dla chłopaków i do zobaczenia na wiosnę

Ostatnio zmieniony przez janeczek12345 dnia Nie 21:38, 07 Paź 2018, w całości zmieniany 2 razy
Środkowy pomocnik17

Dołączył: 26 Wrz 2018
Posty: 4

Jeżeli ktoś był i widział... Jaroszowiec ewidetnie lepszy o klasę, znowu wiele nie wykorzystanych sytuacji co sami zawodnicy Zedermana potwierdzili i mówili że powinniśmy wygrać mecz, a nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić.

dejw

Dołączył: 29 Lip 2018
Posty: 188
Przeczytał: 6 tematów

Leśnik Gorenice - Olimpia Łobzów 2:0 (1:0)

Posty: 329

Legion 2:2 ( 1:0 ) Wielmożanka. Pojedynek drużyn z góry ligowej tabeli zdecydowanie lepiej rozpoczyna drużyna gospodarzy. Raz po raz podążają ataki na bramkę Wielmozy. Nie pozwalamy Wielmozy praktycznie na nic a sami obrońcy Wielmozy popełniają dość proste błędy w obronie. W okolicy dopiero 30 minuty spotkania otwieramy wynik spotkania. Zejście ze skrzydła do środka pola D.Kozieła i jego mocny strzał ląduje przy słupku interweniującego Firy. Po bramce o włos nie podwyszamy wyniku na 2:0 lecz piłkę z linii bramkowej wybijają zawodnicy Wielmozy. Do końca połowy goście poważnie nie zagrozili bramce Sojki. Po zmianie stron nastąpiła także zmiana gry oraz wyniku. Od początku połowy to bardziej Wielmoża zaatakowała i w około 60 minucie doprowadza do wyrównania. Strata w bocznym sektorze boiska i ze skrzydła wybiega sam na sam zawodnik gości pewnie pokonując po długim rogu Sojkę. Wielmoża nabrała trochę wiatru w żagle po bramce. Ale mimo tego to Bydlin niedługo po straconej bramce powinien znowu prowadzić. Najpierw dalekie wyjście bramkarza Wielmozy po za pole karne szybka gra zawodników Legionu podanie wzdłuż bramki Kozieła które na wslizgu przejmuje Osowski. Piłka minimum 0,5 m przekracza linię bramkowa lecz gwizdek i choragiewka liniowego milczy ( po meczu sam bramkarz oraz zawodnicy Wielmozy potwierdzają że chyba był gol ). Kilka sekund później kolejny popis arbitra głównego Kądzieli który dyktuje karnego dla Legionu ( w sumie do dzisiaj nikt nie wie za co tylko sam sędzia ) wg mnie karnego nie było. Do karnego podchodzi P.Maciąg lecz mój vis a vis B.Fira broni karnego parując strzał na różny. Jak brzmi stare piłkarskie porzekadło " Nie wykorzystane sytuacje się mszczą " i to hasło sprawdziło się również w tym meczu. Około 70 minuty meczu błąd w naszej formacji obronnej i napastnik Wielmozy czyhający na piłkę która ostatecznie do niego dociera uderza z pierwszej piłki i wyprowadza gości na prowadzenie. Przez ostatnie 20 minut Bydlin próbował rozbić defensywe Wielmozy. Ale albo bramkarza wyreczali obrońcy lub ostemplowaliśmy bramkę Wielmozy. Goście ograniczyli się do gry z kontrataku i w sumie tylko raz groźnym strzałem zatrudnili golkipera " Koniczynek ". W 89 minucie doprowadzamy do wyrównania K. Żelazny najwyżej wyskakuje do wybijanej piłki i widząc wysunietego bramkarza gości. Piękną główką lobuje golkipera Wielmożanki. W ostatniej akcji meczu mamy jeszcze okazję aby wygrać mecz lecz skladną akcję drużyny zatrzymuje sędzia dopatrujac się ręki naszego zawodnika w polu karnym.

Choć z przebiegu meczu przewazalismy i powinniśmy ten mecz rostrzygnac w pierwszej połowie to trzeba uszanować jeden punkt z dobrym rywalem który urwał punkty juz Bolesławowi Bukowno czy Gorenicom. Bo jak kiedyś powiedział jeden znany trener " Jeśli nie możesz wygrać meczu to go przynajmniej zremisuj ". Przedłużamy do 7 meczów serię bez porażki i nie tracimy kontaktu z czołówką.

Sedziowanie niskie: Główny sędzia : Kądziela i liniowi miałem wrażenie ze przyjechali tylko szybko zrobić swoje i do domu. Całkowicie obeszli obok meczu szczególnie główny. Wiele niezrozumiałych decyzji na linii główny -liniowi. Nieznana bramka dla Legionu gdzie liniowy nie pomógł arbitrowi w podjęciu prawidłowej decyzji oraz karny dla Legionu który skrzywdził Wielmoze choć ostatecznie nie strzelilismy go.

Bramki dla Legionu :
Dominik Kozieł
Krystian Żelazny

Bartek9217

Dołączył: 16 Sie 2018
Posty: 79

Nie wiem jak przebiegał mecz w Gorenicach ale patrząc na wcześniejsze wyniki Lesnika i Olimpijskie absensje Witka, Latosa, Trolki, Barczyka, Pabiana, Czubaka, Mazura to wynik 2:0 nie jest tragiczny..

wielmozanka1998

Posty: 67

Soja napisał:

Bramki dla Wielmoży: 2 x G.Przybek.

Opis Soji jak zawsze rzetelny i obiektywny. Co do nieuznanej bramki Legionu to myślę, że miałem najlepszą pozycję do oceny i moim zdaniem ciężko stwierdzić czy przeszła linię bramkową czy nie. Mogła być minimalnie styczna lub przejść za linię 2-3 centymetry (ciężko jednoznacznie ocenić). Sędziowanie delikatnie mówiąc średnie. Mecz na pewno ciekawy i zacięty ( szczególnie 2 połowa, która stała na dobrym jak na A klasę poziomie). U nas za dużo błędów w obronie, które skrzętnie wykorzystywali zawodnicy z Bydlina.

Dawidoff

Dołączył: 30 Lip 2018
Posty: 175

Unia Jaroszowiec - Błysk Zederman 1:2 (1:1)
Pierwsza połowa dość wyrównana , druga za to dominacja gospodarzy. Karny dla gości nie powinien być odgwizdany, a jednak. Sędziowanie ogólnie niezłe (prócz karnego), główny nie dał sobie wchodzić na głowę także na plus. Bramki dla Zedermana Stefański Robert razy 2 .