Dołączył: 24 Cze 2018
Posty: 329
Przeczytał: 5 tematów

Skąd: Bydlin/ Wolbrom
Centuria Chechło - Błysk Zederman 1 ( Chechło wreszcie będzie zwycięskie. Może to będzie spotkanie na przełamanie na dalszą rundę jesienną. Obie ekipy zamienią się pozycjami po tej kolejce )

Laskowianka Laski - Trzy Korony Żarnowiec 2 ( Powinno być szybko łatwo i przyjemnie dla gości )

Olimpia Łobzów - Legion Bydlin 2 ( Absolutne hitowe starcie dwóch ekip mierzących w minimum podium całego sezonu. Nie ma co patrzeć i liczyć na ewentualne braki kadrowe w drużynie Olimpii. Doceniamy klasę i jakość rywala )

Ospel Wierbka - Wielmożanka Wielmoża 1 ( Skoro problemy kadrowe w Wielmoży to przychylam się zdecydowanie do zwycięstwa Wierbki )

Prądnik Sułoszowa - Leśnik Gorenice 2 ( Forma Leśnika wysoka i w Sułoszowej to udowodnią )

Sokół Gołaczewy - Strażak Przybysławice 2 ( Jak powyżej Strażak bez problemów ogra beniaminka )

Spartak Charsznica - Unia Jaroszowiec 2 ( Na przekór wszystkim postawię na Unie )

Przebój II Wolbrom - Promień Przeginia 1 ( Rezerwy może lekko wzmocnione ale wydaje mi się że nieznacznie ograją Przeginie )

Przeczytał: 7 tematów

Ospel Wierbka - Wielmozanka Wielmoża 1:1 (1:0)
P. Lis - M. Gadek

Post został pochwalony 1 raz
Soja

Posty: 329

Olimpia 0:2 (0:0) Legion

W pierwszej części spotkania trzeba przyznać , że to Olimpia miała kilka wybornych okazji do otwarcia wyniku , lecz brakowało skuteczności pod bramką Legionu. Bydlin za to groźnie kontrował i parę razy zakotłowało się pod bramką gospodarzy zwlaszcza po groźnych dośrodkowaniach z rzutów różnych bitych przez B.Stachurke lub Sz.Gila.

Po zmianie stron ze znacznie większym animuszem ruszyła drużyna gości z Bydlina. W 51 minucie świetne otwierające zagranie za linię obrony K.Żelaznego trafia do wybiegającego w sytuacji sam na sam K.Osowskiego , a ten strzałem po długim rogu nie daję szans D. Gorgoniowi. Po bramce dla Legionu niby Łobzów dążył do wyrównania , lecz natrafiał na szczelną obronę Bydlina wraz z bramkarzem. Przy okazji nadziewał się na kontry Legionu. Po jednej z nich w 64 minucie M.Demarczyk w polu karnym uprzedza wychodzącego bramkarza gospodarzy i wyprowadza Bydlin na dwubramkowe prowadzenie. Marnujemy do końca meczu jeszcze mimimum 2-3 okazję aby poprawić dorobek bramkowy, jednakże wynik nie ulega już zmianie. Wywozimy z bardzo trudnego terenu cenne 3 punkty.

K. Kula

Już w pierwszych minutach meczu gospodarze szturmem oblegli bramkę grającego gołą jedenastką Jaroszowca, najpierw strzelając nieuznaną przez pozycję spaloną bramkę, a po dwóch minutach otwierając już wynik spotkania precyzyjnym strzałem w długi róg w wykonaniu Ł. Cholewy. Nie spuszczając z tonu Spartak dalej nacierał i w rezultacie po 20 minutach było już 3-0, wpierw po plasowanym strzale F. Kruszca z wycofanej w granicę 15 metra piłki, potem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i główce Cholewy, który w międzyczasie zanotował jeszcze strzał w poprzeczkę. Potem piłka wpadła do siatki raz jeszcze ale po raz drugi w tym meczu nie została uznana - spalony.
I tak po 30 minutach świetnej gry Spartaka do głosu zaczęli dochodzić goście stwarzając sobie dwie-trzy sytuacje, w których albo spudłowali albo na posterunku był bramkarz gospodarzy. Nie znaczy to oczywiście, że Charsznica nie miała jeszcze swoich szans, lecz jakby za jakimś magicznym dotknięciem różdżki cały zespół stał się bardzo nieskuteczny, marnując jeszcze kilka okazji do przerwy.
A po niej rozpoczął się w szeregach gospodarzy konkurs pod tytułem "kto zmarnuje najwięcej okazji do strzelenia bramki". Widząc chyba jak Spartak wyciąga pomocną dłoń Unii, ta postanowiła zaatakować żwawiej niż dotychczas i po wrzutce z prawej strony oraz dość niefrasobliwych interwencjach linii obrony gospodarzy przyniosło to efekt w postaci bramki na 1-3. Kilka minut później wprowadzony na drugą połowę K. Kula, wyłamawszy się z konkursowych zasad, w których notabene też się lubował, strzela bramkę na 4-1 po przytomnym zachowaniu się w polu karnym i strzale w długi róg. Nie minęło jednak kilka minut i Jaroszowiec strzela drugą bramkę w zasadzie kopiując akcję bramkową Spartaka z pierwszej połowy, czyli wycofanie w okolice linii pola karnego i plasowany strzał po ziemii. Spartak nie zważał na to dalej rozgrywając swój konkurs w którym przodownictwo objął Cholewa raz po raz strzelając w bramkarza lub kiksując, w wydawałoby by się 200% sytuacjach.
Gdy na chwilę akcja przeniosła się na drugą polowę spotkania, po rzucie rożnym wykonywanym przez Unię stworzyło się wielkie zamieszanie na piątym metrze, gdzie w gąszczu nóg każdy próbował trafić w piłkę ale nikomu się nie udawało, lecz w końcu jeden z zawodników Jaroszowca dokonał tej trudnej sztuki piłkarskiej i "dziubnął" ją kierując prosto do bramki. Czy gospodarze się tym przejęli? Może trochę, ale konkurs musiał trwać, ponoć zwycięzca miał być sowicie nagrodzony. I tak kolejne sytuacje sam na sam czy strzały z 10 metrów nie znajdowały drogi do bramki, której skutecznie już do końca meczu strzegł bramkarz Unii. Goście chcąc nie chcąc opadali coraz bardziej z sił i nie było ich już stać na zagrożenie bramce Spartaka, choć gdyby mieli kogoś na zmianę, to być może jeszcze jakaś sytuację udałoby im się wykreować.
Sędzia kończąc mecz zakończył również gospodarski konkurs którego zwycięzcą bezsprzecznie został król strzelców serie A poprzedniego sezonu Ł. Cholewa. Śmiało można stwierdzić, że gdyby większość jego strzałów zakończyła się bramkami, mógłby się zakręcić swoim rezultatem gdzieś w granicach dotychczasowego króla strzelców, mając jak do tej pory bodaj dwie bramki. Niemniej do takiego poziomu niewykorzystanych sytuacji przyczyniła się cała ofensywna linia Spartaka, bo gdyby zliczyć wszystkie szanse na gola, ich liczba przekroczyłaby 20.

Ostatnio zmieniony przez La Kapustiqa dnia Nie 14:42, 13 Paź 2019, w całości zmieniany 1 raz
1997

Dołączył: 30 Sie 2018
Posty: 99

Skąd: Wielmoża
Prądnik-Gorenice 1:0.

Prądnik oddał dwa celne strzały i wygrał zasłuzenie,Gorenice takim składem i stylem gry napewno juz niedługo nie będą liderem.

Soja redaktor był na meczu wiec lepiej opisze:)

Ostatnio zmieniony przez 1997 dnia Nie 17:42, 13 Paź 2019, w całości zmieniany 1 raz

1997 napisał:

Nie wiem, jako przedstawiciel Prądnika uważam, że trochę szczęśliwie wygraliśmy. Leśnik jednak miał kilka dobrych okazji na gola.

Soja

Posty: 329

Mecz Prądnik-Leśnik z gatunku tych meczów do jednej bramki. Choć wg mnie sprawiedliwym wynikiem byłby remis bo w pierwszej połowie Leśnik miał słupek. A po stracie bramki zmarnowali kilka dogodnych sytuacji tuż przed bramką Prądnika. Bramka dla gospodarzy z rzutu rożnego po świetnym strąceniu głową jednego z graczy Sułoszowej.