Posty: 834
Przeczytał: 3 tematy

Pomógł: 9 razy
Skąd: Przeginia
Leśnik Gorenice - Pilica Wierbka X ( Hit kolejki w którym może paść każdy wynik)
Unia Jaroszowiec - Legion Bydlin 2 (Legion na fali, ale Unia udowodniła już nie raz że potrafi napsuć sporo krwi faworytom. Mimo to "Hertha" faworytem)
Bolesław Bukowno - Olimpia Łobzów 1 (Gospodarze u siebie tylko raz stracili punkty i tutaj nie powinno być niespodzianki)
Centuria Chechło - Hetman Dłużec 1 (Centuria weźmie rewanż za jesienną porażkę)
Laskowianka Laski - Wielmożanka Wielmoża 1 (Postawię na gospodarzy, ale Wielmożanka łatwo się nie podda)
Orzeł Kwaśniów Górny - Spartak Charsznica 2 (Spartak na wiosnę jeszcze nie przegrał, a Orzeł na razie 3 porażki)
Promień Przeginia - Strażak Przybysławice 1 (Obydwie ekipy nie najlepiej rozpoczęły wiosnę, także podział punktów jak najbardziej możliwy, ale za typuje na swoich. Zadecyduje dyspozycja dnia)
Trzy Korony Żarnowiec - Błysk Zederman 1 (U siebie to TKŻ są faworytem, ale Błysk na wiosnę 2 minimalne porażki z faworytami także rożnie może być)

wielmozanka1998

Dołączył: 16 Sie 2018
Posty: 67

Leśnik Gorenice - Pilica Wierbka 1 ( 3-1)
Unia Jaroszowiec - Legion Bydlin 2 (1-2)
Bolesław Bukowno - Olimpia Łobzów 1 (2-0)
Centuria Chechło - Hetman Dłużec 1 (3-1)
Orzeł Kwaśniów Górny - Spartak Charsznica 2 (1-3)
Promień Przeginia - Strażak Przybysławice x (2-2)
Trzy Korony Żarnowiec - Błysk Zederman 1 (3-1)

jasiu

Dołączył: 28 Lip 2018
Posty: 4

janeczek12345 napisał:
Soja, widziałeś może obsade sędziów na derby gminy klucze... ta trójka wspaniałych arbitrów może ostro namieszać w widowisku.

A kto sędziuje?

Co do nich masz?

Ostatnio zmieniony przez jasiu dnia Sob 13:44, 06 Kwi 2019, w całości zmieniany 1 raz

Judge Dredd napisał:

Sam bym chciał wiedzieć bo nie było mnie na meczu a nie wiem z kad kolega ma hasło obsady

Unia Jaroszowiec 1:3 (0:2) Legion Bydlin

Pierwsze w tej rundzie derby gminy Klucze, przyszło rozegrać zawodnikom w iście angielskiej pogodzie. Od pierwszego do ostatniego gwizdka deszcz towarzyszył wszystkim obecnym na stadionie przez co warunki na murawie były ciężkie, i niejednokrotnie przypadek decydował o powodzeniu pojedynczych zagrań piłki.

Prestiżowy mecz dla oby drużyn zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście, którzy po 20 minutach cieszyli się z dwubramkowego prowadzenia. Jako pierwszy wynik spotkania otworzył Szymon Gil, który wymienił kilka szybkich podań z Piotrkiem Maciągiem przez co wyszedł na dogodną pozycję i strzałem z ostrego kąta wyprowadził Legion na prowadzenie. Wynik podwyższył wymieniony już Maciąg. Szybki kontratak rozprowadził na bok starszy z braci Demarczyk, następnie znany kibicom obu drużyn Osowski zagrał wzdłuż bramki, a pewnym kontrującym strzałem popisał się lider klasyfikacji strzelców Maciąg. Ten sam zawodnik powinien niedługo później strzelić jeszcze jedną bramkę, jednak w sytuacji 1 na 1 to bramkarz Jaroszowca wyszedł górą z pojedynku.
Po tych wydarzeniach, mecz zrobił się nieco chaotyczny, i trudno było dopatrzeć się składnej akcji z którejkolwiek ze stron, tym samym do przerwy wynik na tablicy to 0:2.

W drugą połowę lepiej weszli ponownie goście, tuż po gwizdku rozpoczynającym grę, na bardzo dogodną pozycję do dogrania piłki w pole karne wyszedł młodszy z braci Gil- Jakub, niestety tego dnia piłka "nie siedziała" na bucie tak jakby tego oczekiwał, przez co cała akcja spaliła na panewce.
Wydawałoby się, że w około 60 minucie mecz się zakończy ponieważ sędzia podyktował rzut karny dla Bydlina. Do piłki podszedł niezwykle skuteczny tej wiosny Osa - niestety, tym razem się nie popisał i posłał piłkę wprost w ręce bramkarza, który tego dnia świetnie czytał intencje zawodników przyjezdnych.
Nie minęło kilka minut, a to goście sfinalizowali jeden ze swoich ataków. Zagraną z bocznego sektora piłkę uderzył napastnik Unii, z tym strzałem jeszcze poradził sobie stojący między słupkami Jakub Sojka, jednak przy dobitce był już bezradny. Był to warty odnotowania soczysty strzał z woleja, wprost w samo okienko. Z pewnością po obecnej tam pajęczynie nie zostało już śladu. Niedługo później mogliśmy być już świadkami remisu.
Po tych wydarzeniach mecz się zaostrzył, dochodziło do spięć między zawodnikami czego efektem było kilka kartek.
Wynik ustalił wprowadzony z ławki Maciej Grzanka, co ciekawe jak jesienią tak i tym razem była to bramka na 3:1, która pieczętowała zwycięstwa Legionu na Unią.

Zdecydowanie był to trudny mecz, ale takiego też się spodziewaliśmy bo nikt nie chciałby łatwo oddać 3 punktów w starciu z lokalnym rywalem.

Sędziowie tego dnia w składzie: Tomsia, Ściepura, Opala nie mieli wpływu na wynik spotkania co można zaliczyć na plus. Główny arbiter panował nad przebiegiem zawodów i w mojej ocenie nie można mieć do niego większych zastrzeżeń.

Skąd: Bydlin/ Wolbrom
Podzielam opinię Szwecjana co do opisu i przebiegu Derbów Gminy Klucze. W pierwszej połowie tak naprawdę Legion mógł zamknąć ten mecz lecz niestety zawiodła skuteczność naszego duetu napastników. Natomiast w drugiej połowie Unia stworzyła kilka okazji do zdobycia bramki lecz na wysokości zadania stanęła obrona z bramkarzem.

Tak jak napisał Szwecjan powyżej bramka dla Unii z serii " stadiony świata". Wynik ustalił nasz rezerwowy w tym meczu Maciek Grzanka pięknym strzałem technicznym z wolnego z okolic 30 m. Wykorzystując tym samym złe ustawienie bramkarza.

Warto również dodać o fatalnej kontuzji bramkarza gospodarzy którego ze stadionu zabiera karetka.

Wygrywamy kolejny mecz pod rząd w tej rundzie i choć było to chyba nasze najsłabsze spotkanie w tej rundzie trzeba wziąć pod uwagę że w Jaroszowcu każda drużyna ma problemy. Przegrał tam już Leśnik i Ospel a nam pomimo słabszej postawy udało się wywieźć z tego terenu 3 cenne punkty.

klichu

Posty: 142

Orzeł :Spartak 2:1 (0:1) świetnie w bramce gości spisywał się bramkarz bo wynik powinien być bardziej okazały ale cieszą pierwsze punkty na wiosnę. Bramki dla Kwaśniowa Daniel Wołek i Dominik Guzy.