Orzeł Kwaśniow - Laskowianka Laski 2:4
Bramki dla Lasek:
3x D. Kurek
1x P. Kuś

Piękna końcówka rundy w naszym wykonaniu. 3 mecze pod rząd wygrane i jako beniaminek uciekamy z dala od strefy spadkowej. GLKS <3 !

spacer
Orzeł: Laski 2:4 (1:2) po słabym meczu w naszym wykonaniu Laski wygrywają zasłużenie...bramki dla Orła D Guzy i M Ziarno

demsi
Dariusz Szpakowski - Legenda TV

Posty: 361
Przeczytał: 7 tematów

spacer
Unia Jaroszowiec - Ospel Wierbka 3:0 (1:0)

spacer
Strażak Przybysławice - Błysk Zederman 3:2 (2:0)
Bramki dla Zedermana 2 razy Robert Stefański

Było już 2:2, na 15 minut przed końcem bramka na 3:2. Sędziowanie ogólnie dobre , ale i mecz nie był toczony w jakimś agresywnym stylu.

spacer
Legion 8:0 ( 2:0 ) Centuria. Derby Gminy Klucze jeszcze dobrze się nie rozpoczęły a tak naprawdę dla drużyny gości już się zakończyły . Prostopadłe podanie P.Kulawika do P. Maciąga w 5 minucie potyczki derbowej. Nasz napastnik wybiegając na wprost bramki Chechła zostaje powalony w sytuacji sam na sam przez obrońcę Centurii czego efektem czerwona kartka za faul ratunkowy dla defensora Centurii. Po tym faulu P.Maciąg z rzutu wolnego ostemplowuje poprzeczkę bramki Chechła. W 18 minucie bramkarz Centurii otrzymuje najpierw zoltą kartkę za dyskusje z sędzią po czym niedługo otrzymuje drugą żóltą w konsekwencji czerwoną kartkę również za dyskusje sędzią. Wg mnie zbyt pochopnie i sędzia mógł wstrzymać się z tą akurat decyzją. Worek z bramkami w 23 minucie po podaniu M.Grzanki byłego zawodnika Centurii otwiera P.Maciąg pewnym strzałem po ziemi w sytuacji sam na sam. Po bramce marnujemy kilka dogodnych okazji na podwyższenie wyniku. W 34 minucie dośrodkowanie D.Kozieła zamienia się w '' centrostrzał" i dość niespodziewanie wpada za kołnierz bramkarza w sumie już zawodnika z pola Centurii i ląduje w siatce. Do przerwy Centuria nie zagroziła poważnie bramce J.Sojki. Druga odsłona zaczyna się dominacją gry Legionu oraz kanonadą strzelecką do końca meczu. W 48 minucie pada bramka dla Legionu a jej autorem jest obrońca Centurii który nieszczęśliwie pakuje piłkę do swojej bramki. Wraz z upływającym czasem rozpoczyna się koncert bramek dla Legionu oraz gry tria Maciąg-Kozieł -M. Demarczyk .W 60 minucie bramkę na 4:0 strzela Kozieł po świetnym dograniu naszego skrzydłowego M.Demarczyka. 2 minuty po tej bramce P.Maciąg po raz kolejny dość szczęśliwie podwyższa prowadzenie na 5:0. W 65 minucie kolejne świetne dorzucenie piłki z bocznych sektorów M.Demarczyka na głowę nabiegającego D.Kozieła i nasz skrzydłowy kompletuje tym samym hat-tricka. Bramki duetu Maciąg-Kozieł przedziela trafienie młodego B.Milanowskiego w 84 minucie spotkania po kolejnej świetnej centrze wspomnianego wcześniej M.Demarczyka na głowę naszego wychowanka. Wynik całej konfrontacji derbowej ustala P.Maciąg który także w dniu dzisiejszym kompletuje hat-tricka. Centuria w drugiej połowie tak naprawdę raz groźnie zagroziła bramce Legionu. Po dograniu zawodnika Chechła o mały włos dogrania nie zamyka Jezuita lecz piłka ostatecznie nie wpada do bramki Legionu.

Kończymy udaną rundę jesienną na 3 miejscu co jest bardzo dobrym wynikiem dla naszej drużyny w perspektywie rundy wiosennej. Cieszy fakt dużej ilości strzelonych goli oraz mało straconych ( 5 czystych kont naszych bramkarzy ).

Legion - Centuria
Co do przebiegu meczu to relacja Sojki dobrze odzwierciedla przebieg spotkania, moj wpis bedzie tylko ocena prowadzenia spotkania przez trojke ,,arbitrow ".Szkoda że sędzia swoimi decyzjami niszczy chęci do gry zawodnikom, bo mecz mógłby być ciekawy jak na derby gminy Klucze. Co do pierwszej czerwonej widać było że Maciąg szuka kontaktu z Mendlem i ciężko mi ocenić słuszności decyzji sędziego. Druga czerwona była w okolicy 10 minuty kiedy to sędzia kontowersyjnie pokazuje raz po razie kartkę naszemu bramkarzowi, jednak wizyta u laryngologa dla sędziego głównego jest wskazana. Po meczu sam chyba nie wiedział co nasz bramkarz powiedział, wpajając trzy różne wersje dyskusji. Oceniając sędziego głównego to gość powinien sobie odpuścić sędziowania kilku meczów bo chyba sam nie kontrolował co się dzieje na boisku. Sędzia boczny stojąc 2 metry od akcji wskazuje faul dla centuriow, jednak główny z dupy pokazuje piłkę dla legionu. Co do sędziego bocznego od budek to pomyliły mu się chyba decyzje. Gdy powinien podnosić choragiewke do spalonego nie robił tego, gdy spalonego nie było podnosił ? i w ten sposób 2 bramki padły dla legionu. Podsumowując, trójka dzisiejszych sędziów powinna by jakoś ukarana, szkoda że z tym nikt nic nie zrobi, może jakiś obserwator bo na wyższych klasach panowie też sędziuj i szkoda tylko nerwów. Dzięki Legionowi za mecz, który rozgrywany był w przyjaznej atmosferze, decyzje sędziów nie przekładały się na atmosferę pomiędzy zawodnikami.

Dzięki Panowie za udaną, ciekawą rundę pełną niespodzianek Smile
Zakładamy jakiś osobny temat na podsumowanie czy piszemy w tym temacie ?

Ostatnio zmieniony przez Żubert dnia Nie 19:14, 18 Lis 2018, w całości zmieniany 2 razy
demsi

Posty: 361

spacer
Nie ma się co dziwić jak coraz więcej jest "sędziów" nie mających wczesniej żadnego styku z piłką. Co z tego że w teorii są super jak przychodzi praktyka i powodują , że człowiek się tylko wkur... Szkoda że tylko za swoje wybryki karani są zawodnicy, sędziowie za swoje błędy już nie